Kavrulmuş Leblebi


Gramaj : (500gr - 1000gr)

0  ₺

Adet
 • Osmanlıdan beri kültürümüzde yeri alan Leblebi kökeni Çorum olmasına rağmen çeşitliliği Gaziantep’te fazladır. Verimli arazilerden toplandıktan sonra uygun şekilde işlenen nohutlar, Antep Dükkanı farkı ile damağınıza layık hale geldi! Birçok seçeneği bulunan leblebi, nohutun haşlanıp kavrulması ile elde edilir. Çayımızın yanında eksik etmediğimiz leblebinin vücudumuza sağladığı faydaları biliyor musunuz?

  KAVRULMUŞ LEBLEBİ FAYDALARI

  İçerisinde bol vitamin ve mineral bulundurur, kemik sağlığına iyi gelir. Kavrulduğunda bazı faydalarını kaybetse de kalsiyum ve lif oranı artış gösterir. Kavrulmuş Leblebi içerdiği bol lif ile gelişime destek sağlar. Uzmanlar böbrek taşı düşmesi için Kavrulmuş Leblebi önerir. İçerdiği aminoasit sayesinde böbreklerde taş oluşumunu önler, var olan taşında kuma dönüşüp idrar yolu ile atılmasını sağlar. Leblebi metabolizmayı çalıştırır ve verdiği tokluk hissi ile kilo vermede yardımcıdır. Bir avuç yendiğinde ortalama 50 gram civarında leblebi yenmiş olur. 100 gram leblebi yaklaşık 180 kaloridir. Mide ve bağırsak fonksiyonlarını düzenlediği gibi fazla tüketildiğinde metabolizmayı bozar. Ciltte UV ışınlarından dolayı oluşan kızarıklıkların önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca antioksidan özelliği sayesinde günlük mineralin %85’ini karşılar. Vücut sağlığında gerekli olan kalsiyumu karşılar. Leblebi kalbi korur, inme, felç, kalp krizi ve damar tıkanıklığı gibi kalp hastalıklarına yakalanma riskini düşürür. Kansere karşı koruyucudur. Diyabet riskini azaltan leblebi, kan şekeri seviyesi düşürmeye yardımcı olur. Stres ve depresyon gibi ruhsal hastalıkların yanı sıra uyku düzenine iyi geldiği gibi beynin daha kapsamlı çalışmasını sağlar. Kahvaltıdan sonra tüketeceğiniz 1 avuç leblebi gün boyu vücudun enerjisini yüksek tutar, kendinizi yorgun hissetmezsiniz.

  Kaliteyi tek tıkla kapınıza kadar ulaştırıyoruz. Antep Dükkanından vermiş olduğunuz sipariş belirtilen teslimat süreleri içinde ürünün orijinalliği bozulmadan elinize ulaşacaktır. Kampanyalardan ve özel indirimlerden ilk sizin haberiniz olması ve fırsatları yakalamanız için Sosyal Medya hesaplarımızdan takip edin! Aksi bir durumda bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İstediğiniz kuruyemiş ürünlere Antep Kuruyemiş kategorisinden sepete ekleyip, siparişinizi tamamlayabilirsiniz. 7/24 online hizmetle sizlerin hizmetindeyiz.

  Antep Dükkanı keyifli alışverişler diler..

   

  BENZER ÜRÜNLER

  Kavun Kurusu
  250gr - 500gr - 1000gr
  Kivi Kurusu
  250gr - 500gr - 1000gr
  Cevizli Sucuk
  250gr - 500gr - 1000gr
  Çerezlik Tarhana
  250gr - 500gr - 1000gr