Beyaz Leblebi


Gramaj : (500gr - 1000gr)

0  ₺

Adet
 • Osmanlıdan beri kültürümüzde yeri alan Leblebi kökeni Çorum olmasına rağmen çeşitliliği Gaziantep’te fazladır. Verimli arazilerden toplandıktan sonra uygun şekilde işlenen nohutlar, Antep Dükkanı farkı ile damağınıza layık hale geldi !

  Sarı Leblebiye göre biraz daha küçük ve az yağlı olan Beyaz Leblebi, üretiminde kullanılan nohutun türü farklılığı ile kavrulduğunda beyaz rengini alır. Antep Dükkanından satın alacağınız Beyaz Leblebi kimyasal işlemden uzaktır. Lezzetinin yanı sıra sağlık açısından önemli faydaları vardır. Yağ oranı, vitamin ve mineraller açısından dengelidir. Beyaz Leblebi 100 gramında 357 kcal, bir avuç yani 20 gramlık beyaz leblebide 72 kcal kalori bulunuyor. Gün içinde tükettiğiniz bir avuç leblebi yüksek kaloriyi engeller, vücuttaki vitamin ve  minerali dengelediği gibi gün boyu vücudun enerjisini yüksek tutar, kendinizi yorgun hissetmezsiniz.

  BEYAZ LEBLEBİ BESİN DEĞERİ NEDİR?

  100 gram üzerinden hesapladığımızda;

  Kalori 357 kcal
  Kalori 58 gram
  Lif 7,7 gram
  Protein 19,9 gram
  Yağ 5 gram

   

  Bunun dışında Antioksidan kaynağıdır. Bağırsakları çalıştırır. Beyaz Leblebi uzun süreli tokluk hissi verir ve kilo vermede yardımcıdır. Yüksek life sahip olması sindirim sistemini güçlendirir, kolesterolü dengeler ve pek çok kalp hastalıklarını (inme, felç, kalp krizi ve damar tıkanıklığı vb.) önler. Gelişime yardımcı olur ve kemik sağlığını korur. Genetik bozuklukların önüne geçer. Göz sağlığını korur. Beyaz Leblebi  mide suyunu çeker ve mide asitini düzenler. Gün içinde 1 avuçtan fazla tüketilmemesine dikkat edilmelidir. Çok tüketildiğinde kilo artışına sebebiyet verebilir. Kahvaltıdan sonra tüketeceğiniz 1 avuç leblebi gün boyu vücudun enerjisini yüksek tutar, kendinizi yorgun hissetmezsiniz.

  Kaliteyi tek tıkla kapınıza kadar ulaştırıyoruz. Antep Dükkanından vermiş olduğunuz sipariş belirtilen teslimat süreleri içinde ürünün orijinalliği bozulmadan elinize ulaşacaktır. Kampanyalardan ve özel indirimlerden ilk sizin haberiniz olması ve fırsatları yakalamanız için Sosyal Medya hesaplarımızdan takip edin! Aksi bir durumda bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İstediğiniz kuruyemiş ürünlere Antep Kuruyemiş kategorisinden sepete ekleyip, siparişinizi tamamlayabilirsiniz. 7/24 online hizmetle sizlerin hizmetindeyiz.

  Antep Dükkanı keyifli alışverişler diler..

  BENZER ÜRÜNLER

  Yer Fıstığı Cips
  500gr - 1000gr
  Tuzlu Kabuklu Fındık
  500gr - 1000gr
  Erik Kurusu
  250gr - 500gr - 1000gr
  Ceviz İçi
  250gr - 500gr - 1000gr